32. NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2023 r.

1. Zapraszam do udziału w wypominkach: w dni powszednie listopada o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 18.15. Nie poprzestawajmy w naszej trosce o zmarłych tylko na wypisaniu ich imion na kartkach. Włączajmy się w miarę możliwości w tę wspólną modlitwę Kościoła.

2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie pierwszych polskich męczenników: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w środę św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek Matki Bożej Ostrobramskiej – w parafii na Wieczystej suma odpustowa o godz. 18.00; w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotębł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie dotychczasowej Rady Parafialnej.

4. W środę (15.11) Arcybractwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. na godz. 18.00

5. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy VII Światowy Dzień Ubogich. Obchody w Krakowie rozpoczną się już w piątek. W programie m.in. Namiot Spotkania dla Ubogich, specjalistyczna pomoc medyczna i Msza św. w intencji ubogich w Kościele Mariackim w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Chcemy odpowiedzieć na apel abpa Marka i po Mszach św. w przyszłą niedzielę przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz ubogich. Już teraz bardzo dziękuję za to, czym podzielicie się z potrzebującymi.

6. Pijarski Instytut Wspierania Rozwoju działający przy ul. Żwirki i Wigury w Krakowie zaprasza na warsztaty dla kobiet. Tematem będzie odkrywanie swojego wewnętrznego piękna. Więcej info. na plakatach i na stronie www. Instytutu

7. Dziękuję za wczorajszą obecność na Mszy św. w intencji Ojczyzny i za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Bardzo dziękuję organizatorom i wykonawcom: organiście - p. Krzysztofowi, chórowi, p. Katarzynie i Pijarskiemu Klubowi Seniora.

8. Wszystkim za wszelkie dobro bardzo dziękuję. Dziękuję za modlitwy i ofiary, jakimi wspieracie naszą parafię. Również za ofiary składane przy okazji wypominek.

9. Pomódlmy się za zmarłych w ostatnim czasie naszych Parafian: Stanisława Bigaj, Małgorzatę Boroń i Piotra Pacura. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…


Życzę wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże


                                                                                                                                                 o. Piotr Paweł Recki SchP

                                                                                                                        p r o b o s z c z