Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii


„Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego.”

W piękną słoneczną niedzielę 21 maja o godz. 11 00 odbyła się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Do stołu eucharystycznego po raz pierwszy przystąpiło 29 dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie. Weszły do kościoła na spotkanie z Jezusem, w otoczeniu swoich rodzin. Przepełniała ich dziecięca radość, gdyż to był ich pierwszy osobisty krok na drodze wiary. Ich rodzice byli pierwszymi świadkami tego spotkania. Przystępując ze swoimi dziećmi do stołu eucharystycznego, dali swoim dzieciom czytelne świadectwo o miłości Boga do człowieka.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbyła się pod przewodnictwem o. Wojciecha Kałafuta SP, a przygotowana została przez o. Bartłomieja Koszyka i rodziców dzieci komunijnych. Była ona dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. 

Dzieci oraz rodzice uczestniczyli również w Białym Tygodniu, dziękując Bogu za tak ogromny dar. Zwieńczeniem zakończenia dziękczynienia była pielgrzymka na Jasną Górę, aby zawierzyć Maryi-Królowej Polski.