OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 maja 2023

1. W naszej świątyni, dzisiaj o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18:30 nabożeństwo majowe. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej spotykamy się w ciągu tygodnia o godz. 17:30 przed wieczorną Eucharystią.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne dni krzyżowe. O dobre, tegoroczne urodzaje, o zachowanie nas od klęsk i kryzysu ekonomicznego, będziemy w te dni prosić szczególnie podczas nabożeństw majowych.

3. W poniedziałek – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, założycielki Sióstr Prezentek. Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza w tym dniu – 15 maja, na Mszę św. w intencji członków o godz. 18:00, a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.

4. We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, głównego patrona Polski. Suma odpustowa o godz. 18:30 w Węgrzcach. Jest to parafia należąca do naszego dekanatu Dobrego Pasterza. W tym dniu 16 maja, zapraszamy na Mszę Świętą konwentualną o godz. 18:00.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym o 17:30.  

6. W czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. Po wieczornej Mszy św., koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 z możliwością spowiedzi, zakończona Nieszporami z nasza wspólnotą zakonną. Od godziny 23:00 nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu – GODZINA ŚWIĘTA.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy wiernych o modlitwę w intencji dzieci oraz (niezwiązanych z tegoroczną I Komunią Św.) o uczestnictwo we Mszach Św. w pozostałych godzinach. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie.

8. Zapraszamy chętnych uczniów od 3 klasy SP, do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dzieci w wieku szkolnym do włączenia się do scholii „Anielskie Echo”. Zapisy i informacje u o. Bartłomieja.

9. Diakon Tomasz Świtała obecnie przeżywa rekolekcje, a w sobotę 20 maja br., w Poznaniu, otrzyma święcenia prezbiteratu. Prymicyjną Mszę św. w naszej parafii będzie celebrował w niedzielę 28 maja br. o godz. 11:30. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystość i prosimy o modlitwę.

10. W środę 24 maja 2023r, o godz. 19:30 w Multikinie odbędzie się pokaz filmu o młodym, błogosławionym Włochu, Carlo Acutisie. "Niebo nie może czekać". Na hasło: "Dobry Pasterz" bilety w cenie 13 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Jan Koziarz (lat 91) i + Irena Franaszek (lat 88). Polećmy Ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…